Aké sú tohtoročné trendy Vianoc? Aké farby pofrčia zo všetkého najviac?

Advent je pomaly tu a vy z pôdy či pivníc vynášate ozdoby všetkých farieb a tvarov, aby ste svojmu domovu vnukli to, čo k pravým vianočným sviatkom patrí?

Viete vôbec, aké farby sú tento rok in? A aká farba zvíťazila ako trend pre tohtoročné Vianoce?

Hity tohtoročných Vianoc vám predstavíme v nasledujúcom článku, vrátane toho, čo vládne vo svete aj u nás doma, máte sa načo tešiť!

Najpopulárnejšie trendy Vianoc

Aké budú tie tohtoročné?

Klasické, alebo sa svetové trendy upínajú krapiet iným smerom?

Čo by ste povedali, že tento rok poletí najviac?

Prinášame vám inšpiráciu na vianočnú výzdobu podľa najposlednejších módnych správ!

Vzhľadom na náročný rok sa chcú ľudia predovšetkým upokojiť, kladie sa dôraz na osobné stretávanie a chvíle s rodinou, až potom sa riešia nákupy darčekov a stres, ktorý tento rok každý potrebuje osekať.

Ľudia chcú viac vnímať sami seba, a to sa premieta vo vianočnej výzdobe, ale aj duševnom rozpoložení, s ktorým k tohtoročným sviatkom pristupujú.

Či už u nás alebo v zahraničí – zavládne v domovoch mier a nostalgia, a to všetko sa prejaví vo vianočných dekoráciách.

Prírodné prvky a perly

Do vianočného ladenia sa tento rok prepletajú zelené vetvičky a tiež lístky, dokonca aj kvety. Spojenie s prírodou je zrejmé v každom detaile a jeho elementy sa vo vianočnom šate dostávajú na stromček, vence a do girland nad našimi vchodmi.

zdroj: www.housebeautiful.com

Ďalším prvkom, ktorý sa tento rok hojne objavuje na vianočných dekoráciách, sú perly, ktoré svojim jemným akcentom dodávajú Vianociam až éterického ducha.

Après Ski

Vždy tu budú zástancovia modernejšieho štýlu, a tí tento rok jednoznačne volia cestu Après Ski. Že nemožno kombinovať lyžiarsku vášeň s domácou vianočnou výzdobou? To ste na omyle! Vyskúšajte využiť staré lyžiarske náčinie, svetre či oblečenie a vytvorte jedinečnú vianočnú atmosféru modernej domácnosti.

Škriatkovia

Zo severskej mytológie k nám prichádzajú Vianoce plné škriatkov – konkrétne Gonkov. Fúzatí panáčikovia, ktorí majú čiapku narazenú až po nos, sú tento rok hitom a zdobia domácnosti od vchodov po vianočný stromček, tak na svojho malého gonka tiež nezabudnite.

zdroj: pexels.com

Tradičné Vianoce u vás doma

Prenášajú sa zahraničné trendy do našich domovov a aké budú tie tradičné české „Šťastné a veselé“?

zdroj: freepik.com

Rovnako, ako v zahraničí, aj v slovenských domácnostiach sa objavuje výzdoba s prírodným akcentom, ktorá sa však snúbi v tradičných vianočných farbách, ktorými sú tmavo zelená, červená a zlatá. Namiesto perál sa však výzdoba spája s klasickými materiálmi, teda s papierom, drevom, sklom. Hitom tohtoročných Vianoc je tiež porcelán, z ktorého si ozdobičky vytvoríte aj sami doma.

Vianoce majú byť predovšetkým podľa vášho gusta, preto si ich vyzdobte podľa toho, čo sa vám osobne páči. Ak hľadáte inšpiráciu, prinášame sprievodcu zdobením vianočného stromčeka.

Vianoce našich babičiek

Veľakrát si asi kladiete otázku: Ako moji starí rodičia oslavovali Vianoce? Odpoveď je jednoduchá – bez stresu a vyčerpania, ktoré sa spájajú k novodobým oslavám sviatkov. Skromnosť bola súčasťou každej rodiny a okrem toho, že sa pripravovala sviatočná večera, sa za darčeky neutrácalo a každý sa uspokojil len s drobnosťou.

zdroj: www.marthastewart.com

Vianočné dekorácie si gazdinky museli vyrobiť svojpomocne, vyraziť na trh a priniesť veniec bolo nemysliteľné.

Stromček sa zdobil farebne, hojne, ale používali sa aj slamené a prírodné dekorácie. Stromček mal značiť prospech a svojou žiarou zahnať zlé sily, preto sa na ňom so Štedrým večerom rozpálili klasické sviečky, ktoré mnohokrát predstavovali pre celú domácnosť nebezpečenstvo.

Vintage Vianoce sú stále in

Pokiaľ si na výstrelky poslednej módy skutočne nepotrpíte, vintage štýl našich babičiek je stále v kurze a rozmáha sa nielen v slovenských domácnostiach, ale aj v zahraničí.

Farebný stromček so starými, blyštivými ozdobami sa často objavuje na stránkach katalógov udávajúcich trendy, celistvý dekor potom dopĺňajú výrobky z dôb dávno minulých, ktoré ľudia používajú ako súčasť vianočnej výzdoby.

Nostalgia prestupuje domácnosti vo svojich zlatých odtieňoch, ktoré k nej patria a pripomínajú všetkým vyznávačom vintage štýlu krásne spomienky.

Aká je tohtoročná farba Vianoc?

Tohtoročným Vianociam budú vládnuť krásne neutrálne farebné palety, pre ktoré sa stal predlohou zasnežený les.

Ak chcete mať stromček podľa najmodernejšieho trendu, pozrite sa na snehom zapadanú jedličku pred vašim domovom a doprajte mu jemné snehové gule, svetlé banky, množstvo reťazí a pokúste sa jednoducho zaviať váš stromček rovnako, ako prvý sneh tie na vašej záhrade.

zdroj: pexels.com

Svetlé vianočné ladenie

Farbou tohtoročných Vianoc sa stala platinová, ktorá do domovov prináša pokoj a mier. Obľubu tejto farby podčiarkuje fakt, že je akýmsi kompromisom medzi striebornou a zlatou, pritom je mierna a oku lahodiaca. Domovy sa ponesú po vzore vlaňajška v bielej, ktorú platinová nádherne doplní, ešte lepší dojem vyvolá v kombinácii s broskyňovou alebo aj béžovou farbou.

zdroj: www.stonegableblog.com

Vo farbách dúhy

Nie každý si potrpí na belostnú výzdobu, kam dohliadne. Preto je hneď na druhom mieste úplný extrém proti spomínanému zasneženému trendu. Vianociam tento rok zavládli aj dúhovo sfarbené dekorácie, ktoré sa do domovov prepracovali nielen na stromček, ale aj na vence či reťaze.

zdroj: www.womanandhome.com

Ružové Vianoce

Aj keď je to netypické, ružová stále vedie na predných priečkach rebríčka vianočných farieb. Jej jemné tóny decentne ladia neutrálny vianočný štýl a dodávajú mu šmrnc.

zdroj: cz.pinterest.com

Vianociam vládne tiež vianočná výzdoba do okien. Rozhodnite sa sami, akú variantu letos vyskúšate.

Inšpirácia na farebné výzdoby

Prinášame vám obrázkového sprievodcu toho, ako môžete svoj domov sviatočne naladiť. Či už sa rozhodnete pre tohtoročnú farbu Vianoc alebo pôjdete v tradičných tónoch.

zdroj: www.marthastewart.com
Metalické odlesky tento rok oslavujú úspech! (zdroj: www.housebeautiful.com)
Ombre je ďalším veľkým hitom tohtoročných Vianoc! (zdroj: www.womanandhome.com)
zdroj: www.bhg.com

Ako zladiť vianočné dekorácie

Dekorácie vo vašej domácnosti nemôžete rozmiestniť, len tak. Zladiť všetko, to chce potrebnú mieru vkusu a dobré oko. Vianočné farby nesmú chýbať v žiadnej miestnosti, kladie sa dôraz na vianočný tón v každom kúte, hlavnú tému doplňte esteticky tak, aby nebolo ničoho príliš.

zdroj: hips.hearstapps.com

Vyhnite sa zásadnej chybe a zlaďte svoju domácnosť do jedinej – hlavnej farby. K tomu potom už decentne pridávajte vhodné ozdoby, k čomu vám neutrálny tohtoročný trend svetlých a bielych farieb pomôže. Hrajte sa tiež so svetielkami, tmavé rohy ozdobte menšími stromčekmi.

Načerpajte inšpiráciu aj z našej výroby vianočnej výzdoby. Nad dverami urobí veľa práce.

V zahraničí sa stáva centrálnym miestom pre výzdobu krb, pokiaľ ho nemáte, vytvorte krásne zákutia s lucerničkami a využite k tomu prípadne obľúbené gonky.

CHRISTMAS HOME MAKEOVER 2022 | DECORATE WITH ME + DIY DECOR

Predsa len, hlavná tohtoročná farba Vianoc je dobrá nálada a krásne chvíle, ktoré si užijete so svojimi blízkymi, tak si adventnú pohodu vychutnajte do poslednej chvíľky.

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu