Kedy je ten správny čas začať s pečením vianočných cukroviniek?

Kedy sa pustiť do vianočného pečenia?

To je možno otázka mnohých žien.

Predvianočný zhon sa nás snaží pohltiť.

Máme predtým nakupovať darčeky, upratovať, skrášľovať domov alebo piecť?

Poďme sa na chvíľu nadýchnuť, zvoľniť tempo a tešiť sa z toho, čo môžeme urobiť.

Zvoľme si reálne ciele

Všetko začína time manažmentom. Ten nás postupne, zmysluplne a realisticky dovedie do cieľa. Nesmieme si na seba vziať príliš veľké bremeno. Najlepšie nám pomôže ceruzka a papier. Spísať si to, čo potrebujeme urobiť, je veľmi dôležité.

Následne si musíme urobiť rozumné dáta, do kedy dané ciele splniť. Ideálne je, ak si zoznam ešte mierne preškrtáme a zamyslíme sa nad nepodstatnými požiadavkami. A čo náš finálny zoznam?

Je parádny. Je to zoznam vecí, ktoré chceme docieliť. Stanovme si presný cieľ a presný dátum.

Potom uvidíme, ako sa škrtaním splnených úloh otvára nové prekvapenie ako okienko z adventného kalendára. Uff, zvládla som to!

Nezabúdajme na reálne ciele.
forbes.com

Ak premýšľate, ako zmáknúť predvianočné upratovanie rýchlo a jednoducho, máme pre vás zaujímavý článok.

Ktoré cukrovinky kedy začať piecť?

Zoberte na to sedliacky rozum. Ktoré cukrovinky sú najdôležitejšie?

Presne tak. Tie, ktoré sa musia najdlhšie odležať, aby boli krásne vláčne. S tými môžeme začať pokojne dva mesiace pred Vianocami. Ako konečný termín by sme si ale mali vyhradiť štyri týždne pred Vianocami. Takže, ak sa chystáte do pečenia perníčkov, určite začnite nimi. Po odležaní budú krásne vláčne. Prvý víkend treba napečte a druhý víkend nazdobte.

Ako ďalšie by mohlo prísť linecké. To je tiež veľmi dobré, keď odleží. Do tohto týždňa tiež môžete zaradiť vanilkové rožteky.

V ďalšom týždni sa môžete tešiť na plnené druhy cukroviniek. Tie, ktoré sú plnené krémom, rýchlejšie navlhnú, a tým aj zmäknú. Patria sem napríklad plnené orechy, išelské cukrovinky alebo plnené rožky.

Na posledný týždeň si už nechajte také druhy cukroviniek, ktoré sú dobré hneď. Najlepšie na tom sú rumové guličky, rafaello guličky alebo osie hniezda. Tieto nepečené druhy nemusia nijako zvlášť dlho čakať.

Potom už sa o cukrovinky nestarajte. Čaká nás dosť starostí s prípravou štedrovečernej večere.

Začíname od tých druhov cukroviniek, ktoré musia čo najdlhšie odstáť.
rosannapansino.com

Nenechajte sa prekonať dokonalosťou

Ako sme už povedali hneď na začiatku, nie je úplne nutné, aby bolo všetko dokonalé. Nezaťažujme sa, pretože je tento deň raz do roka, ale radujme sa z toho a nenechajme si ho ujsť.

Pokiaľ vás manžel a deti zavalia nezmyselnými požiadavkami, urobte kompromis. Vanilkové rožky by najradšej jedli voľným okom. Vyberajte úmerné množstvo cukroviniek a nepreháňajte to s výberom druhov.

A čo zdobenie? Ste neponaučiteľný estét? Nechajte to plávať. Aj poprašok cukru vyzerá na lineckom krásne. Pamätajte, že v jednoduchosti je skutočne sila.

Aj Santa má svojich elfov

Máte nejakých elfov k svojej pomoci? Deti sa do pečenia aj zdobenia väčšinou veľmi rady hrnú. U menších detí nám ale nestačí trpezlivosť. Premýšľajte, aké druhy cukroviniek by mohli zvládnuť. A opäť sa nebojte, že to nebude vyzerať dokonale. Je to jednoducho vaše. Originál!

Prenechajte im voľnú ruku v zdobení. Pokiaľ sú už väčší, je skvelé mať takých pomocníkov po svojom boku. Manžela väčšinou na túto tému príliš nenalákame. Ale môžeme ho poprosiť o nalúskanie orechov, ich namletie a ďalšie činnosti, kde využije svoje prirodzené sily.

K ruke si tiež môžeme vziať mamku, svokru alebo skvelú kamarátku. Pečenie sa tak môže stať veľkou zábavou.

Deti sa zabavia a pomôžu.
foodanddrink.scotsman.com

Čas pečenia len pre vás

Nemáte pečenie príliš v láske? Máte tri možnosti. Buď si cukrovinky kúpiť alebo urobiť iba nepečené druhy alebo pečenie vziať ako čas pre váš odpočinok. Nemyslite na to, ako vám to nepôjde, všetko sa bude lepiť, bude to vyzerať nevzhľadne.

Pusťte si koledy alebo vašu obľúbenú hudbu. Otvorte si dobré víno, urobte výborný čaj, skvelú kávu, horúcu čokoládu. Urobte maximum pre spríjemnenie.

Myslite na to, že tými cukrovinkami urobíte niekomu radosť. A myslím, že ju nakoniec budete mať aj vy, keď budete vidieť, ako to zo slávnostného stola krásne mizne.

Pri pečení môžeme odpočívať.
cgtwines.com

A ak by vás ešte na záver potešilo zopár rád, určite sa radi podelíme. K dúhu môžu prísť aj recepty na cukrovinky narýchlo.

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu