Aké budú tento rok adventné trhy v Cvikove? Program a dôležité informácie na jednom mieste

Centrum mesta Cvikov sa každý rok premieňa na vianočné mesto plné svetiel.

Vianočné trhy v Zwickau patria k tým najlepším v Nemecku.

Tešiť sa môžete na typické vogtlandské ľudové umenie aj pestrý detský program.

To všetko navyše v malebnom v Podkrušnohorí len kúsok od hraníc.

Pozrite sa, čím je tento jarmok výnimočný.

Vianočné trhy na Domhof a Marienplatz

Kedy a kde sa všetko uskutoční?

11.00 – 20.00

Program cvikovského adventného jarmoku

Vianočné trhy v Zwickau ponúkajú krásnu atmosféru v starom meste umiestnenom pod nemeckými Krušnými horami. Na trhoch máte možnosť zhliadnuť celé spektrum exkluzívneho ľudového umenia Erzgebirgu a Vogtlandu .

Nájdete tu vianočné stromčeky, adventné ozdoby, sviečky, hračky, košikárske výrobky a rôzny druhy lahôdok. Užijete si kulinárske špeciality z rôznych krajín aj výdatné saské špeciality.

Vianočný tovar aj tradičné pochutiny môžete vyberať v zhruba 150 stánkoch, ktoré sa rozprestierajú od Hauptmart k Keplerstrasse, Kornmarkt a cez Münzstrasse až po historický trh na Domhofe.

Pohľad na cvikovské adventné trhy.
zdroj: zwickauer-weihnachtsmarkt.de

Ďalej očakávajte pestrý sprievodný program , ktorý navodí tú pravú sviatočnú náladu. Každý deň na Domhofu vystúpia rozmanití umelci rôznych žánrov. Ďalej sa môžete tešiť na vystúpenie hudobníkov s dychovými nástrojmi na balkónoch Hauptmartu.

Ježiško privíta všetky deti každý deň o 16.30. Každé dieťatko tiež čaká malé prekvapenie. Tento rok sa tiež môžete tešiť na rozprávkovú trasu na Münzstrasse. Výnimočná je tiež mnoho rokov zachovaná prehliadka baníkov , ktorá sa tento rok uskutoční 16.12.2023 od 14.00, a vianočná pyramída na Kornmarkte.

Pre trochu bližšiu predstavu, ako to vyzerá na vianočnom jarmoku v Cvikove, môže pomôcť nasledujúce video z minulého roka:

Weihnachtsmarkt in Zwickau offiziell eröffnet
zdroj: youtube.com

Hľadáte ďalšie adventné jarmoky v Nemecku, ktoré by sa dali pohodlne absolvovať počas jednodňového výletu? Keď už budete v Zwickau, navštívte tiež neďaleké vianočné trhy v Chemnitze .

Milan & Ondra

Vianoce nás jednoducho baví. Na webe Vianocedarceky.sk vám chceme ukázať tie najlepšie recepty, dekorácie a informácie o Vianociach na jednom mieste. Chýba nám tu niečo? Dajte nám vedieť a inšpirujte sa s nami! :)

Páčil sa vám tento článok? Dajte 5 hviezdičiek. :)

Napíšte komentár

E-mailová adresa nebude zverejnená a nebude uložená v žiadnej marketingovej databáze. Povinné polia sú označené *.

Zavriet reklamu