Hlavná stránka > aktualita ÄŤ. 6

Dnes je štvrtok 28.05.2020, meniny má Viliam, zajtra Vilma

Vyberte si z ponuky
Vianočne darčeky Prekvapenie Vianoce a Tradicie Súťaž Recepty Vianočné ankety Vianočné hry Vianočné pesničky Vianočné koláče Vánoční cukroví Vianočné jedlá
Naši partneri
MediaMenu.sk - všetko pre reklamu

vianočne rozprávky jpg


Cez najkrajšie sviatky roka - Vianoce vysielajú televízne stanice každoročne veľa kúzelných rozprávok a romantických filmov. Bez nich si už asi nevieme predstaviť vianočné sviatky.

Veď čo je krajšie, ako sedieť pri televízii , popíjať čajík , ochutnávať vianočné koláčiky a pozerať rozprávky. Je to neskutočný relax a pohoda, na ktorú sa teší určite každý. Najznámejšie rozprávky sú Tri oriešky pre Popolušku, Mrázik, Perinbaba. Deti majú tiež rady legendárnu komédiu S tebou ma baví svet, Bol raz jeden kráľ, Cisárov pekár, Pekárov cisár, Pyšná princezná... Toto sú klasiky, ktoré poznajú azda všetci. Čaro týchto rozprávok nezmizne nikdy. Majú v sebe niečo , čo dnešným rozprávkam chýba. Je to jednoduchosť a krása .

Ako dieťa som sa vždy tešila po Štedrej večeri na vianočný film Sám doma. Síce je to americký film, ale je dobre spracovaný a perfektne zahraný.
Taktiež nemôžem zabudnúť spomenúť taliansku rozprávku Fantaghiro. Túto rozprávku som mala veľmi rada. Patrila medzi moje najobľúbenejšie. Škoda, že ju vypustili z televíznych obrazoviek.

Na aké rozprávky sa ale môžeme tešiť ?

Z tradičných rozprávok televízia Markíza potvrdila nasadenie titulov Tri oriešky pre Popolušku, Mrázik a Perinbaba. Z českej a slovenskej rodinnej klasiky budú odvysielané filmy „S čerty nejsou žerty, Jak vytrhnout velrybě stoličku, Jak dostat tatínka do polepšovny, S tebou mě baví svět, Pelíšky, Sněženky a machři, Vesničko má středisková „ Nevera po slovensky či Kráľ Drozdia brada.

Vianočnú pohodu bude umocňovať väčšie množstvo animovaných filmov. Z repríz uvediem Shrekove prvé Vianoce a Šťastný a veselý Madagaskar. V premiére budú uvedené ďalšie zo série „Madagaskar“ špeciálov The Madagascar Penguins in a Christmas Caper a „Kung Fu Panda“ špeciál pod názvom Kung Fu Panda Holiday Special

Z premiérových filmov je vyhradený čas pre tituly ako Líbáš jako Bůh, Miliónové Vianoce (Christmas in Wonderland), Madagaskar 2: Útek do Afriky (Madagascar: Escape 2 Africa), Vesmírne Vianoce (Deck the Halls) či Fred Claus.


vianočne rozpravky 1vianočne rozpravkyč 2
vianočne rozpravkyč 3vianočne rozpravkyč 4
Do Vianoc zostáva:
209 dní, 11 hodín, 58 minút
Články

Vianočné pesničky

Vianočné pesničky ktoré sprijemnia najkrajsie sviatky roka .

Kokosky

Cukr s bílky šleháme tak dlouho, až vznikne pevný sníh, nakonec volně zamícháme strouhaný kokos. ...

Důlkové koláčky

Všechny suroviny zpracujeme a necháme odležet. Děláme malé kuličky, do kterých uděláme měchačkou dů...
 

|

Copyright © 2020 www.vianocedarceky.sk
E-mail:
Generovane 0.0848s, 6 queries
Igift.sk - Veselé originálne darčeky Vianočné stromčeky a dekorácie DARČEK Vianočné darčeky