Hlavná stránka > aktualita ÄŤ 3

Dnes je štvrtok 28.05.2020, meniny má Viliam, zajtra Vilma

Vyberte si z ponuky
Vianočne darčeky Prekvapenie Vianoce a Tradicie Súťaž Recepty Vianočné ankety Vianočné hry Vianočné pesničky Vianočné koláče Vánoční cukroví Vianočné jedlá
Naši partneri
MediaMenu.sk - všetko pre reklamu

vienna velke
Tradícia viedenských vianočných trhov


A je tu opäť čo nevidieť Advent, čas príchodu čarovných sviatkov, kedy aj my dospelí zatúžime byť opäť deťmi a tešiť sa spolu s nimi na tú tajomnú neopakovateľnú radosť. S príchodom Adventu je tu veľa sprievodných akcií, ktoré nám spríjemňujú čas do Vianoc.


Nazrime aspoň na malú chvíľu do Viedne, kde Advent je už tradične spájaný s neopakovateľnými vianočnými trhmi. Vo Viedni je ich viac na rozličných miestach, ale my teraz nazrieme na ten hlavný vianočný trh, ktorý sa každoročne koná pred Viedenskou radnicou, kde stojí aj obrovský vianočný stromček. Týmto vianočným trhom, ktoré začínajú v polovici novembra a konajú sa už viac než 700 rokov, Rakúšania hovoria Christkindlmärkte. Deti sa obzvlášť tešia na tieto trhy, lebo na Sv.Mikuláša prichádza pravý Sv.Mikuláš s anjelom a čertom, ktorému Rakúšania hovoria Krampus. Na trhy zavíta ročne okrem domácich návštevníkov aj veľa zahraničných turistov, najmä z Česka a Slovenska. Na vianočných trhoch, okrem toho, že si možno všeličo kúpiť, či už darčeky pod stromček svojim najbližším alebo ochutnať rôzne viedenské špeciality, sú aj rôzne sprievodné akcie, či už výroba vianočných ozdôb, zákuskov, cukríkov alebo spievanie vianočných kolied a piesní.

Ak sme Vám len trocha navodili adventnej a vianočnej nálady, prosím urobte si i vy výlet na neopakovateľné vianočné trhy.
Do Vianoc zostáva:
209 dní, 11 hodín, 15 minút
Články

Vianočné pesničky

Vianočné pesničky ktoré sprijemnia najkrajsie sviatky roka .

Kokosky

Cukr s bílky šleháme tak dlouho, až vznikne pevný sníh, nakonec volně zamícháme strouhaný kokos. ...

Důlkové koláčky

Všechny suroviny zpracujeme a necháme odležet. Děláme malé kuličky, do kterých uděláme měchačkou dů...
 

|

Copyright © 2020 www.vianocedarceky.sk
E-mail:
Generovane 0.0142s, 6 queries
Igift.sk - Veselé originálne darčeky Vianočné stromčeky a dekorácie DARČEK Vianočné darčeky